خرید ساعت هوشمند – اسمارت واچ

در بازار ایران میتوانید ساعتهای هوشمند مختلفی از برندهای ناشناخته پیدا کنید که قابلیتهای خوبی هم ارائه میدهند؛ اما خرید یک ساعت هوشمند خوب از برندهای معتبر انتخاب عاقلانهتری خواهد بود. در این راهنمای خرید ساعت هوشمند و اسمارت واچ (Smart Watch) به تمام نکات مهمی که باید هنگام خرید یک ساعت هوشمند از سامسونگ، اپل، فیتبیت یا دیگر شرکتها درنظر داشته باشید خواهیم پرداخت. تقریبا تمام ساعتها چندین روز با یک بار شارژ دوام میآورند و حتی اگر شارژ گوشی تمام شود و اتصال بین ساعت و گوشی قطع شود هم باز بعضی از قابلیتهای آنها را میتوان همچنان استفاده کرد. اپل اما رویکرد دیگری دارد و اپل واچ را هم با یک نمایشگر لمسی و هم با یک تاج دیجیتال و دکمههای فیزیکی در سمت راست بدنه وارد بازار میکند. فقط حواستان باشد که نمایشگر این نوع ساعت از گوشی کوچکتر است و این دستگاهها هیچوقت جای گوشی را نمیگیرند اما زمانی که نیاز به پاسخ ضروری احساس میشود میتوانند مفید واقع شوند. اگر ساعتی هوشمند داشته باشید در بیشتر مواقع نیاز نیست که گوشی خود را از جیبتان خارج کنید.

اگر یک گوشی iOS دارید، خرید ساعت هوشمند iOS چیزی است که نیاز دارید. شما میتوانید ساعت هوشمند bip را از طریق بلوتوث به گوشی اندروید یا ios خود متصل کنید ساعت هوشمند amazfit bip u نیز از همین سری به بازار آمده است. در واقع بعد از استراحت ساعتها به شما نشان میدهند که چه میزان از خواب شما عمیق بوده و از چه کیفیت خوابی برخوردار بودهاید. این اجناس به گونه ای ساخته می شوند که با نمونه اصلی مو نمی زنند و تشخیص نمونه اصل از تقلبی کار افراد خبره است. میزان مصرف باتری هم به قابلیت هایی که آن ها ارائه می دهند بستگی دارد. دلیل اینکه دستبندهای هوشمند عمر باتری بسیار قدرتمندی دارند به خاطر مواد باتری لیتیوم پلیمری آنها است. همچنین برخی ساعتها بلندگوی داخلی و حافظه ذخیرهسازی دارند و میتوانید از طریق ساعت به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید. بسیاری از ساعت های SMART WHATCH ها دارای نمایشگر رنگی هستند، اما برخی از مدل های ارزان قیمت از صفحه نمایش سیاه و سفید استفاده می کنند. البته ممکن است این کار برای برخی افراد آزاردهنده باشد اما برای برخی دیگر یکی از مهمترین قابلیتها است.

خیلیها دوست ندارند موقع دویدن یا هر ورزش دیگر موبایل مدام دستوپاگیرشان شود؛ مسئلهای که بعضا آزاردهنده و بهخاطر حواسپرتی سبب کاهش انگیزه میشود. وقتی در حال دویدن، دوچرخهسواری، شنا یا هر فعالیت ورزشی دیگری هستید، با این ساعتها به تماسها، پیامها یا تیتر خبرها، اوضاع آب و هوا و… برخی مناسب اپل هستند و به همین منوال، برای هر موبایل هوشمند، معمولا ساعتها یا دستبندهایی هست که مختص آن باشد. البته ممکن است برخی ساعتها میکروفون نداشته باشند و شما فقط میتوانید تماس را پاسخ داده و با گوشی حرف بزنید یا آن را رد کنید تا در موقعیت مناسب با شخصی که تماس گرفته زنگ بزنید. درست است که ابعاد نمایشگر آنها به اندازه گوشی بزرگ نیست اما میتوانند برای دقایقی شما را سرگرم کنند. برای رهایی از این مشکل میتوانید بهجای موبایل، تعدادی از موسیقیهای موردعلاقهتان را روی اسمارت واچ بریزید و هنگام پیادهروی یا تمرین با هندزفری به آنها گوش بدهید. قابلیتها و امکانات: حالا نوبت قابلیتهای اسمارت واچ است. برنامه ها و امکانات: یادتان باشد هدف از داشتن یه ساعت و یا مچ بند هوشمند، خارج نکردن گوشی از جیب و دستیابی در کوتاه ترین زمان ممکنه به تمام اطلاعاتی است که درون تلفن همراه شما قرار گرفته است.

البته این ویژگی در مورد تمام ساعتهای هوشمند صدق نمیکند. اگر قصد ندارید از تمام قابلیتهای ساعت هوشمند استفاده کنید بهتر است که سراغ آن نروید. اگر فردی تمایل به خرید اقساطی ساعت هوشمند داشته باشد، میتواند مشاوره و اطلاعات لازم را از این مجموعهها به دست آورد. تولیدکنندگان اصلی ساعت هوشمند، معمولا همان کارخانههای اصلی تولید تلفن همراه هوشمند هستند مانند ساعت هوشمند اپل، ساعت هوشمند سامسونگ ، ساعت هوشمند شیائومی و ساعت هوشمند هواوی؛ اما در نهایت معمولا لازم نیست ساعت و تلفنی که انتخاب میکنید از یک برند باشد، بلکه فقط سازگاری سیستم عامل را بررسی کنید. تقریبا تمامی برندهای معتبر و نامآشنایی که در عرصه تولید موبایل هوشمند و تجهیزات مربوط به آن فعالیت میکنند در زمینه تولید ساعت و دستبند هوشمند هم دستی بر کار دارند. شرکت چینی شیائومی خیلی زود وارد رقابت تولید ساعت هوشمند شد. مچ بند هوشمند mi band 5 در سه نسخه گلوبال، چینی و چینی nfc دار به بازار عرضه شد. اپل، سامسونگ و شیائومی از جمله برندهای مطرحتر در بازار فروش ساعت و دستبند هوشمندند. این نوع ساعت برای افرادی مناسب است که توان خرید آن را دارند؛ چون قیمت این دستگاهها (حداقل در بازار ایران) تناسبی با قیمت خود گوشی موبایل ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید